Zabezpieczenie przed korozją metali – jakie środki wybrać?

Korozja metali, to nic innego, jak stopniowe niszczenie materiału, który ma w sobie metale oraz ich pochodne. Proces ten zachodzi między jego powierzchnią a otaczającym go środowiskiem. Ważne jest więc zabezpieczenie przed korozją metali, które ma zmniejszyć skutki działania czynników korozyjnych.

Zjawisko to jest bardzo niebezpieczne dla wszelkiego rodzaju maszyn, a także urządzeń. To z jaką szybkością rozwija się korozja, zależy głownie od czynników środowiskowych, a także od materiałów. Korozji ulegają metale, a także ich stopy. Jednak korozja nie dotyka metali szlachetnych. Zabezpieczenie przed korozją metali, to stosowanie różnego rodzaju metod, które mają zapobiegać powstawaniu korozji. To najczęściej lakierowanie, chromowanie oraz cynkowanie.

Zabezpieczenie przed korozją metali – najlepsza ochrona

Jeżeli ważne jest dla nas zabezpieczenie przed korozją metali, to konieczne jest zadbanie o to, by w czasie pracy dobierać odpowiednie materiały do warunków pracy, tak by możliwe było uniknięcie zbyt dużej różnicy potencjałów między nimi. Ważne jest również, by usuwać składniki korozjogenne. Do skutecznych sposobów można zaliczyć również dodawanie inhibitorów korozji, które mają sprzyjać procesom pasywacji. Ważne jest, by regularnie stosować powłoki ochronne, które mają zabezpieczać metal przed wpływem niekorzystnych warunków środowiskowych. To mogą by zarówno powłoki metaliczne, jak i niemetaliczne. Pierwsza gruba składa się głównie z metali, które szybko ulegają pasywacji, to między innymi chrom i nikiel. Do drugiej grupy można zaliczyć farby, a także lakiery ochronne, które najczęściej stosuje się w warunkach domowych. Można również zdecydować się na użycie ochrony katodowej, która stosowana jest głównie do konstrukcji podziemnych.

 

 

Popularne tagi: środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
zabezpieczenie przed korozją metali

Dojazd: