michal koltyś jest znany z tego, ze potrafi radzic sobie w trudnych sytuacjach. koltyś zasady sukcesu michal koltyś jest znany z tego, ze potrafi radzic sobie w trudnych sytuacjach. szesnasta zasada to umiejetnośc pracy w zespole i wspolpracy z innymi ludzmi.

Sposoby ochrony metali przed korozją

Sposoby ochrony metali przed korozją są różne, w zależności od kategorii elementów, do ochrony których mają zostać użyte. I tak, jeśli chcemy zabezpieczyć śruby w przydomowej ławeczce, użyjemy innych środków, niż w przypadku ochrony tarcz samochodowych, a to ze względu na fakt, że w przypadku tego drugiego są wymagane dużo bardziej restrykcyjne zasady ochrony. Jeśli w naszym aucie nie zabezpieczymy przed korozją metalowego haka, to zapewne po jakimś czasie pokryje się rdzą, natomiast nie będzie to raczej skutkowało naruszeniem wymogów bezpieczeństwa stawianych przed samochodami. W przypadku, jeśli korozji uległby element metalowy silnika, jeszcze przed jego montażem, wtedy nie zostanie on dopuszczony do eksploatacji, w wyniku czego producent poniesie wymierne straty finansowe.

Specyfika rozwiązań VCI

Chcąc wymienić najważniejsze sposoby ochrony metali przed korozją nie sposób pominąć produktów VCI, które są dedykowane do ochrony elementów, gdzie naruszenie struktury metalu przez rdzę rodziłoby konieczność wyłączenia tych elementów z eksploatacji. Płyny, folie i papier antykorozyjny znajdują zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle metalurgicznym, ze względu na parametry ochrony, jakie gwarantują. Najczęstszym problemem,  jakim borykają się producenci elementów metalowych jest możliwość ich bezpiecznego magazynowania przez długi okres czasu. Magazyny nie zawsze gwarantują optymalne warunki mikroklimatyczne dla przechowywania takich elementów, dlatego produkty VCI znajdują szerokie zastosowanie w takich przypadkach.

Papier antykorozyjny jest zaopatrzony w lotne inhibitory korozji, które tworzą dodatkową, szczelną ochronę, dając pewność, że chronione przez nie elementy dotrwają w stanie nienaruszonym, do momentu ich sprzedaży klientowi końcowemu. Skuteczne sposoby ochrony metali przed korozją, dedykowane w szczególności dla przemysłu motoryzacyjnego, są dostępne także na polskim rynku.

 

 

Popularne tagi : inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Sposoby ochrony metali przed korozją

Dojazd: