w trakcie szkolenia mozemy nauczyc sie, jak skutecznie wykorzystywac techniki koncentracji i eliminowac rozpraszacze. zarzadzanie czasem szkolenie szkolenie z zarzadzania czasem moze byc prowadzone przez doświadczonych trenerow, ktorzy maja wiedze i umiejetności w tej dziedzinie. zarzadzanie czasem szkolenia powinno rowniez uwzgledniac czas na refleksje i podsumowanie zdobytej wiedzy.

Jak wybrać dostawcę usług IT, aby współpraca okazała się sukcesem a nie drogą przez mękę

Masz pomysł na świetny produkt lub chcesz rozwijać istniejące rozwiązanie, ale nie jesteś pewny czy zewnętrzna firma dobrze zrozumie Twoją wizję? Czy zaproponowane rozwiązanie zakończy się sukcesem biznesowym i technologicznym ?

Masz świetny pomysł ale potrzebujesz wsparcia specjalistów którzy podejdą do sprawy całościowo? Poczynając od UX designerów, ekspertów w konkretnej technologii czy osoby, które zadbają o najbardziej optymalny proces powstawania Twojego produktu?

Jak zatem zweryfikować czy hipotetyczny partner będzie dla nas odpowiedni i spełni nasze oczekiwanie odnośnie formy, jakości i podejścia do współpracy.

Oto kilka pomysłów i zagadnień, na które warto zwrócić uwagę już na samym początku, aby taki wybór okazał się dla nas trafnym, a ryzyko porażki minimalne

Zapytaj jak wygląda proces powstawania produktu. W obecnych czasach większość firm odpowie, że są agile i pracują w Scrumie. Jednak taka odpowiedź nie powinna Cię zadowolić. Jeśli usłyszysz, że pracują w sprintach i mają Scrum Mastera , Product Ownera i zespół developerski to jest to niepokojąca odpowiedź. Nie to jest przecież istotą bycia Agile. Powinieneś dopytać jak weryfikują swoje hipotezy odnoście rozwoju produktu , jak mierzą postęp , w jaki sposób zarządzają backlogiem i co rozumieją przez wartość dostarczaną przy kolejnych iteracjach.

Kolejnym punktem na który warto zwrócić uwagę jest już sama umowa. Jeśli dostawca/partner oczekuje, że z góry jesteśmy w stanie określić wszystkie wymagania i funkcjonalności naszego produktu to jest to moment na zapalenie się czerwonej lampki, nie taką drogą chcemy podążać. Dostawca może tłumaczyć nam to chęcią wyestymowania potrzebnej pracy i przedstawienia nam potrzebnego budżetu, jednak po pierwsze bardzo ciężko jest z góry taki projekt wyestymować prawidłowo a w zasadzie niemożliwym, aby żadne wymaganie nie zmieniło się w trakcie realizacji.

Natomiast bardzo dobrze jest mieś określony budżet, który chcemy przeznaczyć, wtedy zaproponowane rozwiązania biorą to pod uwagę i poczynając od stworzenia MVP (Minimal Valuable Product) jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązanie najbardziej optymalne biorąc pod uwagę koszty.

Kolejna ważna kwestia to sam zespół, warto spotkać się z ludźmi którzy będą budować nasze rozwiązanie. Sprawdzić czy są to osoby z którymi będzie łatwo i przyjemnie nam się komunikować, jaka jest ich motywacja do pracy, czy rozumieją wizję naszego produktu

Ostatnią rzeczą o której warto wspomnieć jest sama kultura organizacji potencjalnego partnera. Czy panuje tam transparencja, jakie wartości są promowane, jaka atmosfera panuje w biurze? Będzie to dobry prognostyk jak nasza współpraca będzie się układała, a zgodnie z prawem Conwey’a jaki produkt powstanie .

Treść artykułu została opracowana przez firmę http://pragmasoft.pl/pl.

 

„Pragmasoft Sp.zo.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:

Ekspansja międzynarodowa firmy Pragmasoft Sp. z o.o. oraz jej produktów branży IT.”

 

 

Artykuł sponsorowany.