Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=tech-geek.pl%2Fzabezpieczenia-antykorozyjne%2F&data=2021-06-23&tytul=Zabezpieczenia antykorozyjne): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /_portaletematyczne/tech/wp-content/themes/franz-josef/header.php on line 29

Zabezpieczenia antykorozyjne

Można wyróżnić wiele rodzajów produktów antykorozyjnych zawierających VCI. Wśród nich największą popularnością cieszą się folie oraz papiery. Folia VCI wykonana jest z polietylenu i służy do zabezpieczania produktów ze srebra, mosiądzu, aluminium, miedzi i przede wszystkim stali – węglowej, nierdzewnej oraz ocynkowanej. Zastosowanie jej pozwala na szczelne zamknięcie w niej przedmiotu poprzez zgrzanie. Fajnie sprawdza się również folia termokurczliwa VCI, która idealnie nadaje się do pakowania ładunków o nieregularnych kształtach. Cechuje ja dokładne dopasowanie do kształtu zabezpieczanego przedmiotu, szczelność oraz wytrzymałość na przebicie.
Również papier VCI zapewnia doskonałą ochronę antykorozyjną. Chroni on metale żelazne i nieżelazna, zazwyczaj te o niewielkich gabarytach. Dlatego papier antykorozyjny VCI wykorzystuje się zazwyczaj do pakowania indywidualnego lub warstwowego.

Oprócz folii i papierów z VCI, wśród produktów antykorozyjnych można także znaleźć emitery, które stosuje się poza branżą transportową oraz proszki, które wymagają późniejszego usunięcia z powierzchni zabezpieczonego przedmiotu.

Zalety produktów antykorozyjnych z VCI

Jeśli decydujemy się na zabezpieczenie antykorozyjne w postaci produktów z VCI, automatycznie redukujemy koszty, które niestety wiązałyby się z odwracaniem procesu korozji, a w najgorszym przypadku ze zwrotem ładunku przez niezadowolonego klienta. Zabezpieczony papierem lub folia VCI ładunek jest zupełnie bezpieczny i może być magazynowany i transportowany nawet do 24 miesięcy (oczywiście wszystko zależy od zastosowanego opakowania) bez ryzyka, że wystąpi znienawidzona przez wszystkich korozja. Poza tym należy mieć na uwadze, że VCI tworzy na powierzchni metalu niewidoczną i nietoksyczną warstwę ochronną i jednocześnie stanowi ekologiczny sposób pakowania, ponieważ papiery i folie VCI mogą być w całości poddawane recyklingowi.

Popularne tagi: worki VCIfolia VCIpapier VCIsmar antykorozyjnypapier antykorozyjnypłyn antykorozyjnyfolia antykorozyjnafolia aluminiowalotne inhibitory korozji

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
VCI

Dojazd: