Co to jest Sylius i jak z niego korzystać?

Jeśli chodzi o platformy e-commerce typu open source, istnieje wiele rozwiązań do wyboru. Być może słyszałeś o Magento lub PrestaShop. Ale czy kiedykolwiek słyszałeś o Syliusie?

Czym jest platforma e-commerce typu open source?

Platforma e-commerce typu open source to oprogramowanie do prowadzenia i zarządzania firmą online z bezpośrednim dostępem do kodu źródłowego. Te rozwiązania są zazwyczaj bezpłatne. Koszty, które musisz ponieść, dotyczą hostingu, rozwoju i dostosowywania. Jednak to Ty decydujesz, ile wydasz na każdy proces, dzięki czemu możesz lepiej kontrolować swoje finanse. Innym aspektem, na który możesz wpłynąć, są funkcjonalności. Nie jesteś ograniczony do tych, które są dostępne po wyjęciu z pudełka. Biorąc pod uwagę fakt, że masz dostęp do kodu źródłowego, możesz dodawać potrzebne funkcje lub modyfikować już istniejące. Zapewnia dużą elastyczność i skalowalność oraz zapewnia, że ​​konkretne rozwiązanie spełnia wymagania biznesowe. Podobnie jak inne platformy open source, te związane z e-commerce są wspierane przez społeczności, które mogą Cię wesprzeć.

Sylius dla e-commerce

Sylius to platforma e-commerce typu open source oparta na frameworku Symfony. Jest zbudowany z oddzielnych komponentów, które mogą być używane niezależnie w dowolnej aplikacji PHP, nawet jeśli nie używa Symfony. Następnie możesz zdecydować, czy użyjesz kompletnej platformy dostarczonej przez jej twórców, czy wykorzystasz samodzielne elementy do stworzenia niestandardowego rozwiązania.

To narzędzie e-commerce jest rozwiązaniem opartym na interfejsie API. Oznacza to, że Sylius może być używany jako backend do wdrażania oprogramowania e-commerce JavaScript, takiego jak progresywna aplikacja internetowa , aplikacja jednostronicowa lub natywna aplikacja mobilna. Możesz zbudować sklep internetowy, który będzie odpowiedni dla każdej wielkości firmy – małej, średniej lub dużej firmy.