Alarm bezprzewodowy Satel

Alarm bezprzewodowy pod pewnymi względami może okazać się bezkonkurencyjny w przeciwieństwie do tradycyjnych (wymagających korzystania z kabli). W pewnych sytuacjach użycie instalacji przewodowej może być utrudnione, a nawet niemożliwe. Alarm Satel, to gama bezprzewodowych urządzeń do monitoringu, cechują się wysoką jakością oraz możliwością instalacji w każdym budynku.

Przewaga systemów bezprzewodowych

Instalacja alarmów przewodowych nie będzie problematyczna w typowych obiektach, gdzie istnieje łatwy dostęp do zasilania energetycznego. Aczkolwiek niekoniecznie w każdym budynku posiadamy możliwość użytkowania sieci elektrycznej. Alarm bezprzewodowy Satel może być instalowany w obiektach oddalonych. Budynki te często nie są wyposażone w instalacje elektryczne, więc montaż alarmu byłby związany z dodatkowymi kosztami. System bezprzewodowy zostanie z powodzeniem zamontowany w budynkach gospodarczych, garażach, czy wiatach.

Zaletą jest również możliwość rozszerzenia alarmu przewodowego za pomocą systemu bezprzewodowego. W normalnych warunkach, instalację systemów przewodowych wykonuje się podczas budowy danego budynku lub jego remontu. Podczas montażu konieczne byłoby kucie ścian oraz wykonywanie innych – inwazyjnych czynności. Bezprzewodowy system alarmowy Satel może być w prosty i szybki sposób zainstalowany w gotowym już budynku.

W pewnych sytuacjach należy zająć się ochroną danego obiektu jedynie tymczasowo, tyczyć się to będzie przykładowo placów budowy. Bezprzewodowy system alarmowy może być w szybki sposób zamontowany i równie sprawnie zdemontowany – kiedy zajdzie taka potrzeba. Ponadto alarmy bezprzewodowe mogą być również instalowane w dopiero budowanych obiektach, które na chwile obecną nie posiadają stałego źródła prądu.

Istnieją przypadki, gdy nie ma możliwości naruszenia struktur budynku, celem instalacji alarmów przewodowych. Dotyczy to głównie obiektów zabytkowych. Alarm nie wymagający użycia kabli w żadnym stopniu nie wymaga naruszania ścian w danym budynku podczas montażu.

Alarmy bezprzewodowe oraz przewodowe nie wykazują żadnych różnic pod względem funkcjonalności. Zaletą systemów nie wymagających używania kabli jest szybki i nieinwazyjny sposób montażu – co ma również wpływ na mniejsze koszty instalacji. Ponadto mogą być one znacznie sprawniej zdemontowane.

Jako wadę tych systemów często uznaje się fakt stosowania baterii, które ulegają wyczerpaniu. Obawy związane z własnym źródłem zasilania nie są uzasadnione. Przede wszystkim alarmy mają niski pobór energii. Z tego powodu baterie zasilają system przez długi czas. Ponadto alarm Satel posiada funkcje wczesnego informowania o niskim poziomie baterii. Zaletą natomiast jest fakt, że praca systemu alarmowego nie zostanie naruszona chociażby podczas awarii sieci elektrycznej.

Dowiedz się więcej na https://www.fonex.pl/technologia/pokaz/alarm-bezprzewodowy-satel-gama-produktow-do-budowy-profesjonalnego-systemu-alarmowego-5.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.